Select Language English
Market & Mağaza

Market & Mağaza

AVM (Alış Veriş Merkezi), Market, Mağaza ve Satış noktaları gibi alanların, aydınlatılmasında kullanılan, Lineer (Linear) bant tipi armatür veya Spot, Downlight, Ray Spot gibi aydınlatma armatürlerini ve Market raf arası aydınlatma sistemleri ve benzeri aydınlatmaları bu kategoride bulabilirsiniz.

Market Aydınlatma Armatürlerinde: Konvansiyonel klasik Floresan tipi aydınlatmalara göre LED Market Armatürleri ‘nin ışık verimi daha yüksektir. Market Aydınlatma için kullanılacak armatürler; sıva altı, sıva üstü olarak ve bant armatür - lineer (linear) tipi genellikle tercih edilen aydınlatmalardır. Bunların yanı sıra LED Panel veya LED Downlight armatürler de tercih edilebilir, ancak Raf ve reyonların aydınlatılması için Aydınlatma hesabı şarttır. Aydınlatma seviyesi standartlarına uygun olarak doğru ışık seviyesi seçimi için profesyonel destek alınmalıdır.

Aydınlatma otomasyonu veya ortamın gün ışığı düzeyine göre lineer yapıdaki armatürler ayrı, ayrı kontrol edilebilir şekilde anahtarlama ile düzenlenerek kontrollü tasarruf sağlanabilir.

Mağaza Aydınlatma Armatürleri: Klasik tip CDMT tiplerine göre mağaza aydınlatma planı yeni tip LED Spotları veya Ray tipi spot armatürler tercih edilmektedir.

Mağaza Aydınlatması nasıl olmalı: Mekanın ruhuna, dekorasyonuna ve standartlara uygun olarak gerekli aydınlatma hesabı yapılmalıdır. Reyon ve vitrin vb. alanların ihtiyaca yönelik tasarım ile Mağaza aydınlatma Spotları kullanılmalıdır.

Giyim mağazaları aydınlatması Mağaza aydınlatması, örneğin 80/CRI renksel geri verim indeksine sahip olması iyi bir tercih, Raylı Spotlar mağazanın değişken reyon ve dekorasyon tipine hareketli yapısıyla adaptasyon sağlar. Bu tip dükkan aydınlatma spotları LED teknolojisi ile birlikte büyük bir evrim geçirerek işlevsellik kazandı, endüstriyel tiplerden işlevsel türlere (bkz. Lineer Ray spor) gelişim gösterdi.

Mağaza AYDINLATMA sistemleri 'nde KARMA ürünleri bu tercihlere uygun birçok ürüne sahiptir olmakla birlikte Projeye özgü tasarımlar için çözümler sunar.
Filtreyi kullanarak; Işık rengi (CCT - KELVIN), Gövde rengi, Ölçüler ve güç (Watt) gibi özelliklerden arama yapabilirsiniz.

Enerji Etiketi :
WATT :
CCT/KELVİN :
OPTİK AÇI :
ÖLÇÜ :
RENK :
Sembol :